Metin analizi aracımızla içeriğinizi SEO için analiz edin

Ücretsiz yazılımımız, makinelerin ve insanların metninizi nasıl yorumlayabileceğini anlamanıza yardımcı olur, bu da SEO için yazınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır. Oluşturduğunuz içeriklerin boşluklu ve boşluksuz uzunlukları, toplam kullanılan kelime sayısı, benzersiz kelime sayısı, metinde bulunan toplam cümle sayısı, oluşturduğunuz metnin okunma, yazılma ve konuşma sürelerini belirli verilere göre inceleyerek detaylı bir şekilde metninizi analiz edebilirsiniz.

Oluşturduğumuz bu araç tarafından kelime sayısı nasıl hesaplanır?

Noktalama işaretlerinden kısa çizgilere ve virgüllere kadar tüm noktalama işaretlerini kaldırıyoruz. Bu işlem yapıldıktan sonra, tüm boşlukları kaldırır ve ardından kelimeler arasındaki boşlukları sayarız. Bu bize metninizdeki kelimelerin, harflerin ve diğer karakterlerin doğru bir sayısını verir.

Her cümle kaç kelimeden oluşmalı?

Ortalama olarak bir cümlenin 20 kelime içermesini bekleriz. Ancak ortalama bir yazı genellikle sıkıcıdır. Okuyucunun ilgisini çekmek ve dikkatini daha uzun süre içerikte tutmak için iyi yazım hızı ve uzunluğu değişken olmalı. Bildiğiniz üzere insanlar sanal dünyada birşeyler okumayı genellikle sevmezler. Bu yüzden oluşturulan içeriklerdeki cümle yapısı çok önemlidir.

Bir cümle ne zaman çok uzun sayılır?

Bazen oluşturulan metinlerde uzun cümlelerin kullanımı kaçınılmaz bir hal alır. Ancak burada, tek bir cümleye çok fazla kelime sığdırırsanız okuyucunuzun okuduğu metni sindirmesini zorlaştırabilir ve okuma zorluğu yaratabilirsiniz.

Bu nedenle, eğer yapabiliyorsanız cümlelerinizi daha kısa tutmanızı öneririz. Yazınızın eğlenceli olmasını istiyorsanız, yazıları fazla karmaşık hale getirmeyin. Daha az kelime kullanın.

Bir blog yazısı için ideal kelime sayısı kaç olmalıdır?

Bir blog gönderisinin ideal uzunluğu için gerçekten kesin bir cevap yok. Makalenizin, okuyucular için ilginç ve bilgilendirici olması için yeterli derinlikte bir konuyu ele almanız yeterli olacaktır. Konuya bağlı olarak bu 300 veya 500 kelime kadar az olabilir veya 1.000, 2.000 veya hatta 5.000 kelime gibi daha uzun bir makale oluşturabilirsiniz.

Oluşturulacak makaleniz için, gerçekten açık, kısa ve öz bir şekilde yazı yazmayı hedeflemelisiniz. Sırf uzun bir makale oluşturmak için 1000 kelimelik makale yazmamızın bir anlamı yok ve siz de bundan zevk alamazsınız.