Yerel SEO Hizmeti

Genellikle yerel arama motoru pazarlaması olarak adlandırılan Yerel SEO, yerel işletmenizi çevrimiçi olarak pazarlamanın etkili bir yoludur. Çünkü işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini yerel müşterilere tam olarak aradıkları zamanda tanıtmalarına yardımcı olur.

Fark Edilmeye mi Çalışıyorsunuz?

Kabul edelim, Google yerel aramaların yapısını sürekli olarak güncellediğinden, yerel aramada başarılı olmak zor olabiliyor. Günümüz dünyasında maalesef, müşterileri caddenin aşağısındaki rakibinize değil işletmenize yönlendiren eksiksiz bir yerel SEO stratejisine ihtiyacınız var.

SEO alanında eşsiz deneyimlere sahip ekibimiz, tüm algoritma güncellemelerini yakından takip ederek yerel aramalar konusunda da güncel kalıyor ve stratejilerini buna göre uyarlıyor.

Çalışmaları gerçekleştirirken dijital varlığınızı oluşturacak ve ön planda tutacak, kanıtlanmış yöntemler ve tekniklerle yerel SEO stratejisinizi sizin için hazırlıyoruz.

Yerel SEO nedir?

Yerel arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motorlarında görünürlüğünü artırmak, daha fazla müşteriye ulaşmak ve tabii ki gelir elde etmek isteyen yerel işletmeler için sunulan bir hizmettir.

Geleneksel SEO'ya benzer şekilde yerel SEO hizmetleri, çevrimiçi arama sonuçlarında işletmenizin daha kolay erişilebilir olmasına odaklanır.

Potansiyel müşterileriniz sizinki gibi işletmeleri aradığında, sonuçların en üstünde görünmek istersiniz.

Sonuç olarak yerel SEO, daha fazla insanın markanızı bulup sizinle iletişime geçebilmesi ve yerel işletmenizi ziyaret edebilmesi için üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.

Bunları Biliyor Musun?

Google'da yapılan aramaların %45'ini yerel aramalar oluşturuyor.

Adres arayan kullanıcıların %75'i gün içinde bir mağazayı ziyaret ediyor.

Yapılan yerel aramaların %78'i ürünü satın almayla sonuçlanıyor.

Yerel SEO Hizmetleri

Google yerel SEO stratejilerimiz, yıllardır uyguladığımız çeşitli yöntem ve tekniklerle şekillendi. Yerel varlığınızı en üst düzeye çıkarmak adına sizin için uygulayacağımız stratejilerimizden bazıları şunlardır;

Yerel SEO

SEO ekibimiz, anahtar kelime araştırması ve sayfa içi SEO yoluyla müşterileri işletme web sitenize yönlendirir.

içerik

İçerik Oluşturma

Deneyimli metin yazarları tarafından yazılmış, yerel olarak optimize edilmiş içerikler çeşitli mecralarda paylaşılır.

a.ılış sayfası

Açılış Sayfaları

Ekibimiz, yerel arama yapanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılmış web siteleri geliştirmeye odaklanır.

my business

Google My Business

Yerel arama sonuçları sayfasında ve Google Haritalar'da maksimum görünürlük için GMB profilinizin optimizasyonu yapılır.

schema

Schema İşaretlemesi

Şema işaretlemesi, SEO ekibimiz tarafından yapılacaktır. Bu sayede arama motorlarına web içeriğinizin daha kolay tanıtacağız.

yerel dizinler

Yerel Dizinler

Dizin listeleri yerel SEO için önemli bir rol oynar; Ekibimiz, işletmenizin görünürlüğünü iyileştirmek için dizinlerde listelenmesini sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yerel arama ve harita kullanımı, dünya çapında internet aramasının %45'inden fazlasını oluşturur. Yalnızca Google'da, her ay 2,8 milyardan fazla arama yapılıyor. Bu yüzden biz, müşterilerimizin güçlü yönlerine odaklanır ve bu bilgileri arayanlar için ön plana çıkarırız.

Son yıllarda mobil cihaz kullanım oranları, desktop (masaüstü) cihaz kullananların oranını geçmiş durumda. Bu yüzden biz, müşterilerimizin web sitelerinin tamamen mobil uyumlu olmalarına dikkat ediyoruz.

Bu oran epey yüksek. Kullanıcıların %70'inden fazlası çevrimiçi olarak, çevrimdışı bir işletme aramakta.

Yine son yıllarda artan harita kullanımları, gerek kullanıcıları işletmenize çekmekte, gerekse de müşterilerinizle telefon/web sitesi aracılığıyla iletişime geçmenizde etkili bir rol oynar.

Sonuçlar, işletmenin türüne ve kullanılan girişlerin miktarına göre değişir. Bazıları işletmeler ilk ay içinde sonuç elde ederken, bazıları ise sonuçları görmek için bir aydan, altı aya kadar bekleyebilir.