Arama Motoru Optimizasyonu
SEO

Digitall, web sitenize yüksek kaliteli ve hedeflenmiş trafik sağlamak için arama sonuçları içindeki görünürlüğü artırmayı amaçlamaktadır. Unutmayın, arama hacmi yüksek hedef kelimelerde üst sıralarda olmak markanıza müşteri getiremeyebilir. Fakat, doğru hedeflenmiş kitlelere ulaşmak için üst sıralarda listelenmek adına türevi kelimeleri de içerisinde barındıran hedef kelimelerle daha fazla ciro elde edebilirsiniz.

SEO Neden Halen Bu Kadar Önemli?

seo neden önemli?

Çoğu internet kullanıcısı ihtiyaçlarını internetten karşılıyor. Kimi akşam yemeğini yiyebileceği bir restoran, kimi bilgisayar, kimi de mezuniyet elbisesi... Özetle günümüzde insanlar interneti ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyor.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) müşterilerinizin işletmenizle çevrimiçi olarak bağlantı kurmasına yardımcı olma sürecidir.

Ekibimiz, web sitenizle alakalı tüm anahtar kelimelerdeki sıralamanızı artırmak için tamamen markanıza göre planlanmış SEO çalışmalarını, güncel yöntemlerle kullanır.

Her Saniye Google'da 86,654 Arama Gerçekleşiyor!

Artık aramalarda üst sıralarda olmak size ziyaretçi getirmeyebilir. Çünkü artan rakip sayısı ve rekabetle birlikte reklam alanlarını da düşününce, web sitenize ziyaretçi elde edemeyebilirsiniz. Yetenekli arama motoru optimizasyonu uzmanlarımız, web siteniz için en doğru anahtar kelimeleri dikkatlice araştırarak, yüksek ciro elde edebileceğiniz nitelikli trafiği elde etmenizi sağlar.

Masaüstü bilgisayarlardan yapılan aramaların %90'ı Google'dan yapılıyor.

Kullanıcıların ilk sayfadaki siteleri seçme oranı 2020 itibariyle %70 civarındadır.

Her yıl internet aramalarında Google'ın büyüme oranı %13 civarındadır.

SEO Başarınız İçin İşlem Basamaklarımız!

SEO çalışmalarına başlamadan önce uzman ekibimiz sizi ve işinizi tanımaya çalışır. Hedef kitleniz, iş modeliniz ve hedefleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek, tamamen özelleştirilmiş bir arama motoru optimizasyonu stratejisi geliştirmemizi sağlayacaktır.

Deneyimli pazarlama danışmanlarımız, organik görünümünüzü arttırma hedeflerinizi tanımlamak için sizinle iletişime geçer ve SEO planınızı stratejik hale getirmek için geliştirme notlarını alır.

Hedeflerinizin anlaşılması ve genel anlamda faydalanacağınız hizmet detaylarını tarafınıza ileterek, sonraki aşamalara geçeceğiz. Sonraki aşamalar sırasıyla; Site Denetimi, Rakip Analizi, Anahtar Kelime Araştırması, İçerik Oluşturma ve bunları yayma şeklinde olacaktır.

Son olarak ise, sürekli takip edilen sıralamalarınız ve trafik detayınızla birlikte organik görünüm raporunuz hazırlanıp tarafınıza teslim edilecektir.

SEO hizmetlerimiz, web sitenizin güçlü ve zayıf yönlerini ve genel çevrimiçi görünürlüğünü anlamak için detaylı bir web sitesi denetimi ile başlar. Bu denetim, uzman ekibimizin iyileştirme alanlarını belirlemesine ve web sitenizin SEO performansını yükseltmek için bir yol haritası oluşturmasına yardımcı olur. Denetimden sonra, web sitenize daha fazla organik trafik çekerek büyümeyi hızlandıran, web sitenize özel bir SEO stratejisi oluşturuyoruz.

Herkese uyan tek bir SEO stratejisi, arama sonuçlarının en tepesine çıkmak için doğru bir yaklaşım değildir. Belirli SEO teknikleri genel anlamda iyi olmasına rağmen, Google'ın farklı sektörler ve anahtar kelime aramaları için farklı sıralama faktörleri vardır. SEO ekibimiz, Google'ın algoritmaları ve teknolojisi konusunda uzman kişilerden oluşur. Google sıralama faktörlerini inceleme konusunda yılların deneyimini SEO stratejinize getiriyoruz. Her optimizasyon kararının verilerle desteklenmesini ve gerçek sonuçların alınmasını sağlıyoruz.

360° sunduğumuz SEO hizmetimiz ile, teknik SEO denetimleri, site içi genel optimizasyon hizmeti, web sitenizin ihtiyacı olan içeriklerin temini ve sitenizin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayacak bağlantı yönetiminin tamamı hizmet dahilindedir.

Sitenizi hedef arama kelimelerin zirvesine çıkarmak için uzman ekibimiz, doğrudan rakipleriniz ve dolaylı rakipleriniz hakkında kapsamlı bir bilgi edinir. Genel bir site denetiminden sonra, benzer anahtar kelimeleri ve pazarları hedefleyen diğer web sitelerinin ve markaların çevrimiçi varlığını inceleriz. Site görünürlüğünü arttırmak ve anlamak için kapsamlı bir rekabet analizi yaparız.

Doğrudan rakiplerinizin bağlantı profillerinin boyutuna bağlı olarak, Google'ın içeriğinizin kalitesini ve markanızın otoritesini görmesine yardımcı olan site dışı ve site içi optimizasyonların bir kombinasyonunu hazırlayacağız. SEO çalışmalarıyla rakiplerinizi geride bırakmak biraz zaman alabilir, bu nedenle bağlantı oluşturma ve içerik stratejisi yoluyla site otoritenizi oluşturmaya devam ederken, bu arada sitenize nitelikli trafik sağlamak için daha düşük rekabet ve uzun kuyruklu arama sorguları belirleriz.

SEO uzmanlarımız SEO çalışmalarıyla yüzlerce markaya, rakiplerini geride bırakmasına yardımcı oldu. Rakipleriniz çok gelişmiş bağlantı profillerine sahip olsa bile, digitALL web sitenizi daha fazla potansiyel müşterinin önüne çıkarmak için her optimizasyondan yararlanan rekabetçi bir strateji geliştirir.

Bu kritik aşama, popüler arama terimlerinin derinlemesine bir analizini ve müşterilerinizin nasıl arama yaptıklarına ilişkin yararlı bilgiler içerir. Ekibimiz, işletmenizin büyümesi için en değerli terimleri belirlemek için bir dizi anahtar kelime aracı aracılığıyla arama hacmini, rekabeti ve hedeflenen konumları analiz eder.

SEO yöneticilerimiz web siteniz için en iyi anahtar kelime fırsatlarını belirledikten sonra site optimizasyonu sürecine başlarlar. Sayfa içi SEO, genellikle web sitenizin içeriğini güncellemeyi veya Google'a web sayfalarınızın alaka düzeyini ve kalitesini rakiplerinize kıyasla gösteren yeni içerik oluşturmayı içerir.

SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, web sitenizin başlık (title) etiketlerini, meta açıklamalarını (description), URL kırınımlarını optimize ederek anlamsal olarak zengin bir web sitenizin olması için içerik editörü ekibimizle birlikte çalışacaktır. Kendi geliştirdiğimiz yazılım ve raporlama araçlarıyla bu geliştirmeler sürekli bir şekilde takip edilir.

Yerel pazarlara hizmet veren herhangi bir yerel veya küçük işletme için, içeriğinizin yerel aramalarda sıralamasına yardımcı olmak için yerel SEO optimizasyonları uyguluyoruz. Sayfa içi SEO, web sayfanızdaki görünen ve görünmeyen tüm detayları içerir ve SEO uzmanlarımız hepsini inceler.

Web sitenizin yayınladığı her yeni içerik, web sitenizi daha fazla potansiyel müşteriye ulaştırmak için yeni fırsatlar sunar. Müşterilerimize, toplam anahtar kelime sıralaması sayısını artırmak ve kendi sektörel nişlerinde topikal otoritelerini oluşturmak için kapsamlı bir içerik stratejisi sunuyoruz.

Web sitenizde düzenli olarak blog gönderileri veya ürünü/kategoriyi tanımlayıcı içerikler yayınlayarak, markanıza arama motorları aracılığıyla ulamaya çalışan kullanıcılara bilgiler sağladığınızı Googlebot'ları fark eder. İçerik pazarlaması, çevrimiçi varlığınızı oluşturmanın en etkili yollarından biridir ve yalnızca sıralama fırsatları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sosyal medya pazarlaması ve backlink kampanyaları için içerik sağlar.

İçerik editörü ekibimiz, SEO performansını ve müşteri kazanımını yükseltmek için blog içeriği, uzun makaleler, bilgi grafikleri, e-kitaplar ve daha fazlasını oluşturabilir. En iyi sonuçları sağlayacak içerik türüne bağlı olarak yönetilen SEO kampanyanız, içerik teslimatlarının bir kombinasyonunu içerebilir. İçerik oluşturmanın, SEO kampanyanıza nasıl entegre edileceği konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen bize ulaşın.

Araştırma ve analiz raporlarımızı kullanarak, SEO uzmanlarımız web sitenize sayfa içi optimizasyonu uygular. Çalışma yapılacak süre içerisinde yapılacak tüm işlemleri belirli dönemlerde uygular ve sonuçlarını sürekli bir şekilde takip eder.

Google Analytics ve Search Console aracılığıyla toplanan metrikleri analiz ederek sitenizin nasıl performans gösterdiğini izliyoruz. Bu bilgiler bize yalnızca sitenizin nasıl performans gösterdiğini göstermekle kalmaz, aynı zamanda yeni fırsatları görmemizi sağlar ve varsa başarısızlıkları bize belirtebilir.

Size En Uygun SEO Çözümü Hangisi?

15 yılı aşkın bir süredir SEO üzerine edindiğimiz bilgi ve deneyimle, gerek geçmişte, gerekse de günümüzde arama motorlarının çalışma mantığını ve SEO çalışmalarının ne şekilde değişmesi gerektiği konularda yeteri kadar bilgi birikimine sahibiz. Bu yüzden seçeceğiniz hizmete göre size eşsiz çözümler sunacağız.

Yerel SEO

Hakim olmayı umuyorsanız, sonuçları yönlendiren ve sağlayan eksiksiz bir yerel SEO stratejisine ihtiyacınız var.

 • Yerel Arama Optimizasyonu
 • Google My Business
 • Yerelleştirilmiş içerik oluşturma

E-Ticaret SEO

Optimize edilmiş bir e-ticaret sitesiyle daha fazla tıklama alın, dönüşümleri ve satışları artırın.

 • Altyapı Güçlendirme
 • Kategori & Ürün Optimizasyonu
 • Gelişmiş E-ticaret Analizi

Teknik SEO

Teknik SEO, işletmelere pazarlama başarısını ölçeklendirmek için gereken temeli sağlar.

 • Backlink Analizi
 • Web Sitesi Geçişleri
 • Schema İşaretlemeleri
 • Görsel Optimizasyonu

SEO Analizi

Derinlemesine pazarlama analitiği ile müşteri öngörülerini ve davranışlarını keşfedin!

 • Google Analytics
 • Google Tag Manager
 • Kullanıcı Davranışı Verileri
 • Raporlama ve İçgörüler