SEO Ajansı

Çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmanın etkili bir yolunu arayan bir işletme sahibi misiniz?

Dijital pazarlama çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bir kurumsal SEO ajansına mı ihtiyacınız var?

digitALL olarak, 2005 yılından bu yana edindiğimiz tecrübeleri bizlerle çalışan mutlu markalarımıza sunuyoruz!

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO, büyük veya kurumsal işletmeler için özel olarak tasarlanmış gelişmiş bir arama motoru optimizasyonu biçimidir. Bu tür şirketlerin benzersiz ihtiyaçlarını ve zorluklarını dikkate alan stratejik bir yaklaşıma ihtiyacı vardır. Profesyonel SEO ekibimiz, gelişmiş arama motoru sıralamaları, daha fazla organik görünürlük, organik trafik, marka bilinirliği ve nihayetinde işletme için gelir sağlayan bu özel hizmeti sunmak için çok donanımlıdır. SEO Ajansımız ayrıca, kapsamlı araştırma, teknik optimizasyonlar, içerik oluşturma ve optimizasyon, bağlantı kurma ve diğer taktikler sayesinde kurumsal işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO ajansı, işletmelerin çevrimiçi görünürlüklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için bir dizi strateji ve taktik kullanır. Web sitesinin arama motorları tarafından düzgün bir şekilde dizine eklenmesini sağlamak için teknik optimizasyonların dışında sayfa başlıklarını, açıklamalarını ve içeriği optimize etmek gibi sayfa içi optimizasyon tekniklerini kullanırlar. Ayrıca, bir web sitesinin arama motoru sıralamasını yükseltmeye yardımcı olmak için ilgili endüstri sitelerinden, dizinlerden ve diğer kaynaklardan bağlantılar oluşturmak gibi sayfa dışı optimizasyon taktikleri kullanırlar. Ek olarak, SEO ajansı, işletmelerin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacak ve daha fazla organik trafik çekecek benzersiz aranabilir içerik oluşturmasına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Kurumsal SEO ajansı, bu teknikleri kullanarak işletmelerin marka bilinirliği kazanmasına ve nihayetinde gelirlerini artırmasına yardımcı olabilir.

Profesyonel SEO Ajansı ile Çalışmanın Faydaları

digitALL ile çalışmak, gelişmiş arama motoru sıralamaları, daha fazla organik görünürlük, organik trafik, marka bilinirliği ve gelir elde etmek gibi birçok avantaj sunar. Profesyonel bir SEO ajansı, işletmelerin SEO'nun doğru yönlerine odaklanmasına yardımcı olabilir ve en iyi sonuçları verecek stratejiler önerebilir. Deneyimleri ve uzmanlıklarıyla, daha iyi arama motoru sıralamaları ve görünürlük için web sitenizi nasıl optimize edeceğinize dair değerli bilgiler sağlayabilirler. Ayrıca SEO ajansı, SEO çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için ilerlemenizi izlemenize ve SEO'daki en son trendlerden haberdar olmanıza yardımcı olabilir. Sonuç olarak, profesyonel bir SEO ajansı ile ortaklık yapmak, organik arama performansınızı iyileştirmenin ve web sitenize organik trafik çekmenin harika bir yolu olacaktır.

Organik Görünürlük

Kurumsal SEO Ajansı ile çalışmanın en önemli faydalarından biri, organik görünürlüğün artmasıdır. Kendini  ispatlamış bir SEO ajansı, organik arama motoru sıralamalarının önemini bilir ve hedeflenen anahtar kelimeler için sıralamayı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu, işletmelerin ilgili anahtar kelimeler için organik arama sonuçlarında daha görünür olacağı, yani daha fazla potansiyel müşterinin web sitelerini ziyaret edebileceği anlamına gelir.

Daha iyi görünürlükle organik trafik gelir ve bu da işletme için olası satış ve gelirle sonuçlanabilir. SEO ajansı, web sitenizin tüm mecralarda görünür olmasını sağlamak için sosyal medya performansı, bağlantı kurma, web sitesi tasarımı ve optimizasyonu gibi diğer faktörleri de dikkate alır. Sonuçta bu, işletmenizin müşteri çekmesine ve gelirlerini artırmasına yardımcı olacaktır.

Organik Trafik

digitALL, web sitenizin organik trafiğini artırmanıza yardımcı olabilir. Organik trafik zaten o kadar kritik ki, işletmelerin %44'ü dijital pazarlama kampanyalarının bir parçası olarak SEO'yu kullanıyor. Profesyonel SEO firmaları, doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamak için web sitenizin tasarımını, içeriğini ve anahtar kelimelerini geliştirmeye yardımcı olabilir. Uzmanlıklarıyla, arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak stratejiler oluşturabilir ve web sitenizin doğru kişiler tarafından görünmesini sağlayabilirler. Başarılı bir SEO stratejisi, web sitenize daha fazla organik ziyaretçi çekecek ve marka bilinirliğinizi artıracaktır. Bu da işletmeniz için daha fazla dönüşüm ve gelir sağlayacaktır.

Gelir

digitALL, işletmenizin gelirini artırmanın harika bir yolu olabilir. SEO ajansı, belirli anahtar kelimeleri hedefleyen, organik görünürlüğü ve organik trafiği artıran size özel SEO stratejisi oluşturmak için deneyime ve kaynaklara sahiptir. Bu, marka bilinirliğinde bir artışa ve sonuç olarak işletmeniz için daha fazla satış ve gelire yol açabilir. SEO ajansı da stratejilerinin başarısını takip edip ölçebilir, böylece çalışmaları sonucunda gelirinizin ne kadar arttığını görebilirsiniz.

Marka Bilinirliği

digitALL, SEO konusundaki bilgi ve becerilerini kullanarak markanızın görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmaya yardımcı olabilir. Kurumsal SEO ajansı, kaliteli içerik oluşturarak, bağlantılar oluşturarak ve web sitenizin yapısını optimize ederek web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Web siteniz sıralamalarda yükseldikçe, kullanıcılar web sitenizi keşfedecek ve markanıza aşina olacaktır. Daha fazla maruz kalma, mesajınızla daha fazla kişiye ulaşmanıza ve sektörde güvenilir bir otorite olarak itibarınızı güçlendirmenize olanak tanıyan daha yüksek marka bilinirliği seviyelerine yol açacaktır. Ayrıca, organik görünürlüğünüzü artırarak, potansiyel müşteriler arasında marka sadakatini ve güvenini daha da artırarak, kendinizi sahada yetkili bir ses olarak kabul ettirebilirsiniz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması, site içi ve site dışı optimizasyon tekniklerinin bir kombinasyonu kullanılarak yapılır. Bizim bu süreçte izlediğimiz yol genellikle şu şekildedir;

Tam Kapsamlı Web Site Analizi

Teknik Hataların Tespiti

Çalışmalar İçin Yol Haritası

Operasyon ve Raporlama

SEO Çalışmasıyla Neler Yapılır?

Kurumsal SEO ajansıyla çalışmak, işletmelerin arama motorlarında üst sıralarda yer alan benzersiz aranabilir içerik ve kodlama oluşturmasına ve optimize etmesine yardımcı olabilir. Bu, bir şirketin web sitesinin potansiyel müşteriler tarafından daha kolay bulunmasını sağlar ve görünürlüğü artırmaya, trafiği artırmaya, web sitesi tıklamalarını müşterilere dönüştürmeye ve satışları artırmaya yardımcı olur. Kurumsal SEO ajansı, bir işletmenin arama motorları için optimize edilmiş içerik oluşturmasına, anahtar kelimeleri araştırmasına ve diğer web sitelerine geri bağlantılar oluşturmasına yardımcı olabilir. Ayrıca sayfa hızı optimizasyonu, görsel optimizasyonu ve kod optimizasyonu gibi SEO'nun teknik yönlerinde yardımcı olabilirler. İşletmeler, deneyimli bir SEO ajansı ile çalışarak organik görünürlüklerini ve sıralamalarını artırarak sektörlerinde avantaj elde edebilir, bu da sürekli artan organik trafik ve marka bilinirliği sağlar.

01.

Site İçi SEO (On-Page)

 1. Site İçi SEO (Sayfa İçi), SEO hizmetinin genel kapsamının önemli bir parçasıdır. Daha arama motoru dostu hale getirmek için web sitenizin içeriğini, HTML'sini ve yapısını optimize etmeyi içerir. Etkili Sayfa İçi SEO sayesinde, web siteniz arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) daha yüksek sıralamalar elde edebilir.
 2. Sayfa İçi SEO, anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, meta etiket optimizasyonu, URL optimizasyonu ve başlık etiketi optimizasyonu gibi çeşitli etkinliklerden oluşur. Bu faaliyetleri gerçekleştirerek web sitenizin SERP'lerde daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.
 3. Anahtar kelime araştırması, Sayfa İçi SEO'nun çok önemli bir parçasıdır. Web sitelerini dizine eklerken arama motorları tarafından kullanılan en alakalı ve popüler anahtar kelimeleri araştırmayı içerir. Bu, bu anahtar kelimeler için optimize edilmiş içerik oluşturmanıza yardımcı olur ve böylece web sitenizin SERP'lerde daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.
 4. İçerik optimizasyonu, Sayfa İçi SEO'nun bir diğer önemli yönüdür. İçeriğin okunabilirlik, yapı ve hedef anahtar kelimeyle alaka düzeyi açısından optimize edilmesini içerir. Ayrıca, arama motorları tarafından düzgün şekilde dizine eklenmelerini sağlamak için web sitenizdeki her sayfa için benzersiz başlıklar ve açıklamalar oluşturmayı da içerir.
 5. Meta etiket optimizasyonu da Sayfa İçi SEO hizmet kapsamının bir parçasıdır. Bu, web sitenizin SERP'lerde daha yüksek sıralamalar elde etmesine yardımcı olmak için başlık etiketleri, açıklama etiketleri, anahtar kelime etiketleri ve diğer meta etiketleri gibi meta etiketleri hedef anahtar kelimeye göre optimize etmeyi içerir.
 6. URL optimizasyonu, Sayfa İçi SEO hizmet kapsamının da önemli bir parçasıdır. Bu, web sitenizdeki her sayfanın URL'lerini daha arama motoru dostu hale getirmek için hedef anahtar kelimeye göre optimize etmeyi içerir.
 7. Başlık etiketi optimizasyonu da Sayfa İçi SEO hizmet kapsamının bir parçasıdır. Bu, arama motorları tarafından düzgün bir şekilde dizine eklenmelerini sağlamak için H1, H2, H3 vb. gibi başlık yapısı kurgulanmalıdır.

02.

Site Dışı SEO (Off-Page)

Sayfa dışı SEO, SEO hizmetlerinin en önemli unsurlarından biridir. Off-page SEO çalışmaları web sitelerinin web sitenize bağlanmasını sağlamakla ilgilidir, bu da sitenizin görünürlüğünü ve otoritesini artırmaya yardımcı olur. Bağlantı edinme, otoriter sitelerden sizin sitenize geri bağlantılar oluşturma işlemidir ve bu, arama motorlarının sitenizin güvenilir olduğunu anlamasına yardımcı olur. Bağlantı edinme işlemi, konuk bloglama, dizin gönderimleri, basın bültenleri, sosyal medya pazarlaması ve daha fazlası aracılığıyla yapılabilir.

Sayfa dışı SEO için en etkili tekniklerden bazıları şunlardır:

 1. Bağlantı Oluşturma: Bağlantı oluşturma, diğer web sitelerinden sizinkine geri bağlantılar oluşturmayı içerir. Konuk bloglama, dizin gönderimleri, basın bültenleri ve sosyal medya pazarlaması yoluyla yapılabilir.
 2. Sosyal Medya Pazarlaması: Sosyal medya, potansiyel müşterilere ulaşmanın ve onlarla ilişkiler kurmanın harika bir yoludur. Bu platformu web sitenizi tanıtmak ve ilgi çekici ve alakalı içerik oluşturmak için kullanabilirsiniz.
 3. İçerik Promosyonu: İnsanların web sitenizle ilgilenmesini sağlamanın harika bir yoludur. İçeriğinizi tanıtmak ve insanların web sitenizi ziyaret etmesini sağlamak için YouTube, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi farklı platformları kullanabilirsiniz.
 4. Forumlar: Potansiyel müşterilerle bağlantı kurmanız ve onların ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında geri bildirim almaları için harika bir yoldur. Forumlara katılmak, diğer sektör uzmanlarıyla ilişkiler kurmanıza ve potansiyel müşterilerin gözünde daha güvenilir olmanıza da yardımcı olacaktır.
 5. Influencerlar: Influencer erişimi, sektörünüzdeki veya nişinizdeki etkileyicilere ulaşmayı ve onlardan web sitenize bağlantı vermelerini veya sosyal medya kanallarında içerik paylaşmalarını istemeyi içerir. Bu durum, artan görünürlük elde etmenize ve web sitenize yönlenen bağlantıların sayısını artırmanıza yardımcı olur.

Sayfa dışı SEO, herhangi bir başarılı SEO kampanyasının önemli bir parçasıdır. Doğru yaklaşım ve tekniklerle web sitenize trafik çekebilir, web sitenizin otoritesini ve arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını yükseltebilirsiniz.

03.

E-Ticaret SEO

E-ticaret SEO, herhangi bir çevrimiçi iş stratejisinin önemli bir parçasıdır. Web sitenizin veya ürün sayfalarınızın ilgili anahtar kelime aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan optimizasyon çalışmasıdır. Bu, potansiyel müşterilerin sitenizi bulma ve satın alma şansını artırır. E-ticaret SEO, anahtar kelime araştırması, içeriği optimize etme, bağlantı kurma ve daha fazlasını içeren sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyonu içerir. E-ticaret sitelerindeki sayfa sayısı alternatif web sitelerine oranla çok daha fazla olduğundan, daha fazla efor sarfetmeye neden olacaktır. Özellikle kategoriler ve ürünler ile ilgili sayfaların daha fazla optimize edilmesi, web sitenizin trafiğini arttırmaya katkı sağlayacaktır.

04.

Teknik SEO

Teknik SEO, herhangi bir başarılı SEO stratejisinin temel bir unsurudur ve bir web sitesinin teknik yönlerini, arama motorları tarafından kolayca bulunabilmesini ve dizine eklenebilmesini sağlamak için optimize etmeyi içerir. Bu, sayfa hızını optimize etmeyi, mobil uyumluluğu ve bir web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki görünürlüğünü etkileyebilecek diğer teknik öğeleri içerir. Teknik SEO ayrıca, web sitesinde yapılan herhangi bir değişikliğin arama motorları tarafından doğru bir şekilde izlenmesini sağlamak için yönlendirmelerin, kanonik etiketlerin ve XML site haritalarının ayarlanmasını ve bakımını içerir. Ek olarak, Teknik SEO, optimum taranabilirlik için uygun şekilde yapılandırıldığından emin olmak için web sitesinin mimarisinin değerlendirilmesini içerir. Son olarak Teknik SEO, web sitenizin güvenli ve kötü amaçlı kod veya kötü amaçlı yazılım içermediğinden emin olmayı da içerir. Tüm bu unsurlar, web sitenizin potansiyel müşteriler tarafından bulunma şansının en yüksek olmasını sağlamak için gereklidir.

05.

Yerel SEO

Yerel SEO, web sitenizi, belirli bir bölgede yaşayan veya çevrelerinde bir hizmet arayanlar gibi yerel aramalar için optimize etmeye odaklanır. Web sitenizi yerel aramalar için optimize ederek, görünürlüğü artırabilir ve potansiyel müşterilerden daha fazla iş kazanabilirsiniz. Yerel SEO, Google ve Bing gibi en popüler arama motorlarında işletme listenizi talep etmeyi ve hizmet verdiğiniz alanla alakalı anahtar kelimelerle web sitenizi optimize etmeyi içerir. Ayrıca, hizmet verdiğiniz alana özel içerik oluşturmak ve işletmenizi listelemek için yerel dizinlerden yararlanmak da dahildir. Yerel SEO'nun nihai hedefi, daha fazla lokasyon bazlı satış ve dönüşüm oluşturmak için görünürlüğü ve trafiği artırmaktır.

06.

SEO Analizi

SEO Analizi, bir web sitesinin arama motoru sıralamalarındaki performansını değerlendirme sürecidir. Bu, anahtar kelime sıralamasını analiz etmek, web sitesi yapısını analiz etmek ve bağlantı kurma çabalarını değerlendirmek gibi çeşitli yöntemlerle yapılabilir. SEO analizinin amacı, iyileştirme fırsatlarını belirlemek ve daha iyi performans için web sitesinin nasıl optimize edileceğine dair öneriler sunmaktır.

SEO uzmanları, anahtar kelime sıralamasına bakarken, sektörleriyle ilgili belirli terimler ve kelime öbekleri için web sitesinin sıralamasını değerlendirebilir. Bu, hangi anahtar kelimelerin düşük performans gösterdiğini ve iyileştirilmesi gerektiğini belirlemek için kullanılabilir. Ek olarak, SEO uzmanları, sıralamalarını etkileyebilecek herhangi bir teknik sorunu belirlemek için web sitesinin yapısını inceleyebilir. Bu, sayfa başlıklarına, meta açıklamalara ve URL yapısına bakmayı içerebilir.

Bağlantı edinme (Backlink), SEO'nun önemli bir parçasıdır ve herhangi bir SEO analizinin parçası olarak değerlendirilmelidir. SEO uzmanları, güvenilir kaynaklardan bir web sitesine işaret eden kaliteli bağlantıların sayısını değerlendirerek, bu alanda iyileştirme için herhangi bir fırsat olup olmadığını belirleyebilir. Ek olarak, genel amaçları doğrultusunda çalıştıklarından emin olmak için her bağlantıyla ilişkili bağlantı metnini ve bağlantı kalitesini gözden geçirebilirler.

Son olarak, SEO analizinin yalnızca optimizasyonun teknik yönlerine değil, aynı zamanda içerik oluşturma ve pazarlama çabalarına da odaklanması gerektiğini hatırlamak önemlidir. SEO uzmanları, içerik oluşturma ve pazarlama çabalarının arama motoru sıralamalarını nasıl etkilediğini anlayarak, gelecekteki kampanyaları başarı için daha iyi optimize edebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), arama motoru sonuç sayfalarındaki görünürlüğü artırmak için web sayfalarını ve içeriği optimize etme işlemidir. Anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu ve bağlantı oluşturma dahil olmak üzere site içi ve site dışı çalışmaları içerir.
SEO, web sitenizin trafiğini artırmanıza, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmanıza ve hatta arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Ek olarak, daha iyi içerik oluşturmanıza, potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmanıza ve markanızı sektörünüzde bir otorite haline getirmenize yardımcı olabilir.
SEO sonuçlarını görmek için gereken süre, web siteniz için gerçekleştirilen SEO optimizasyonları ve sektörünüzün rekabet gücü gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Bununla birlikte, genel olarak konuşursak, SEO çalışmalarından elle tutulur sonuçlar almaya başlamanız birkaç aydan bir yıla kadar sürebilir.
SEO hizmetlerini ne kadar süreyle almanız gerektiği, web siteniz için sahip olduğunuz hedeflere bağlı olacaktır. Bununla birlikte, genel olarak, arama motoru sıralamalarında ve web sitesi trafiğinde önemli bir iyileşme görmek için en az 6 aydan bir yıla kadar SEO hizmeti almanızı öneririz.

Deneyimli bir kurumsal SEO ajansı ile çalışmak işletmeniz için birçok fayda sağlayabilir. Bir Kurumsal SEO Ajansıyla çalışırsanız, personel gideriniz azalır. SEO çalışmaları için kullanılması gereken üçüncü parti yazılımlar ve araçlar için ekstra ödeme yapmanız gerekmez. Herşeyden önemlisi, SEO ajanslarında çalışan SEO uzmanlarının farklı yöntem ve becerilerinden faydalanabilirsiniz.

SEO ajansı seçerken, doğru seçimi yapmak web sitenizin başarısı için kritik önem taşır. Bu nedenle, dijital pazarlama ve SEO alanında deneyimli ve başarılı bir ajans seçmek çok önemlidir. DigitALL ajansı, SEO alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok müşteriye başarılı sonuçlar elde etme konusunda yardımcı olan bir ajanstır.
SEO çalışmalarında başarı için arama motoru optimizasyonunun temel ilkelerini anlamak ve web sitesi analizi için iyi bir temele sahip olmak önemlidir. Tüm eksikliklerin tespit edilmesi, bu eksikliklerin giderilmesi için optimizasyon ve iyileştirme çalışmalarının yapılması ve siteye ait hiyerarşik yapının sorunsuz işlemesi çok önemlidir. İhtiyacınıza göre seçeceğiniz yazılım alt yapısı veya özel geliştirilmiş yazılımlar SEO çalışmalarına çok fazla katkı sağlayacağı gibi, yanlış seçilmiş yazılımlar sitenize faydadan çok zarar verebilir. Bu yüzden SEO çalışmalarında başarılı olmak için, yazılım ekibiniz ile SEO uzmanlarının dirsek temasını sıkı tutması ve özellikle yazılım geliştirmelerini sorunsuz bir şekilde yapmaları önerilir.