Ücretsiz Yazı Tipleri

Birbirinden estetik ücretsiz (bedava) yazı tiplerini sizin için derledik. Web sitenize şıklık katacak bu yazı tiplerine bayılacaksınız.

Yazar: admin - 01/09/2022

Tipografi ve yazı tipleri (fontlar) markanızın bel kemiğini oluşturur. Renkleriniz, dokularınız ve grafiklerinizle birlikte yazı tipleri, tasarım projeleriniz için marka oluşturmak için çok önemlidir. Ayrıca seçeceğiniz yazı tipleri, markanıza da değer katacağı için, ince eleyip sık dokumanız sizin yararınıza olacaktır.

Birbirinden estetik ve bedava yazı tiplerini sizin için derledik. Bu listedeki tüm yazı tipleri kişisel kullanım ve ticari kullanım için ücretsizdir. Birçoğu Google yazı tipleri olarak listelenmiştir ve diğerleri saygın yazı tipi kütüphanelerindendir.

Modern Tasarımlar İçin İhtiyacınız Olacak Yazı Tipleri

1. Inter Font

Inter, İsveçli tasarımcı/programcı Rasmus Andersson tarafından tasarlanan bedava, açık kaynaklı bir sans-serif yazı tipidir. Font ailesi, dokuz farklı yüksekliğe ve italik yazı stiline sahiptir.

Tıkla & İndir

2. Abril Fatface Font

TypeTogether ekibine ait bir yazı tipidir.

Tıkla & İndir

3. Playfair Display Font

Claus Eggers Sørensen tarafından tasarlanan ücretsiz, açık kaynaklı bir sans-serif yazı tipidir. Playfair Display, altı farklı yüksekliğe ve italik yazı stiline sahiptir.

Tıkla & İndir

4. Montserrat Font

Julieta Ulanovsky, Sol Matas, Juan Pablo del Peral, Jacques Le Bailly tarafından tasarlanan ücretsiz, açık kaynaklı bir sans-serif yazı tipidir. Montserrat, dokuz farklı yüksekliğe sahiptir. Kalın, italik, ince ve extra kalın yazı stiline sahiptir.

Tıkla & İndir

5. Kanit Font

Cadson Demak tarafından tasarlanan ücretsiz, açık kaynaklı bir sans-serif yazı tipidir. Kanit, dokuz farklı yüksekliğe sahiptir. Kalın, italik, ince ve extra kalın yazı stiline sahiptir.

Tıkla & İndir

6. Fjalla One Font

Sorkin Type tarafından tasarlanan ücretsiz, açık kaynaklı bir sans-serif yazı tipidir. Fjalla One, sadece 1 adet yüksekliğe sahiptir. Özellikle başlıklar için tercih edilebilir.

Tıkla & İndir

7. Rajdhani Font

Indian Type Foundry tarafından tasarlanan ücretsiz, açık kaynaklı bir sans-serif yazı tipidir. Rajdhani, beş farklı yüksekliğe sahiptir. Kalın, ince ve extra kalın yazı stiline sahiptir.

Tıkla & İndir

Yorum yapCopyright 2020-2024 digitALL © All Rights Reserved

Dijital Pazarlamayı İşin Uzmanına Bırakın!
Dijital Pazarlamayı İşin Uzmanına Bırakın!